Prospect Ibusinus

ibusinus prospect

Ibusinus Ibuprofen 200mg Clorhidrat de pseudoefedrină 30mg Compoziţie Fiecare comprimat filmat conţine 200 mg ibuprofen, 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină şi excipienţi: lactoză super tab spray-dried, amidon de porumb, stearat de magneziu, talc, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu coloidal anhidru, Opadry II Blue. Grupa farmacoterapeutică Decongestive nazale de uz sistemic, simpatomimetice, pseudoefedrină în combinaţii, codul ATC: R01BA52. Indicaţii terapeutice Ibusinus este indicat ca antiinflamator, analgezic, antipiretic şi decongestionant pentru căile respiratorii superioare şi sinusuri. Prin cele două substanţe active—ibuprofen şi clorhidrat de pseudoefedrină, determină decongestionarea naso-sinusală şi ameliorarea simptomatologiei din cadrul sinuzitelor şi afecţiunilor respiratorii. Se recomandă în tratamentul sinuzitelor, …

Citeste mai multProspect Ibusinus

Prospect Larofen Plus Ibuprofen

Afla cum sa-ti tratezi sinusurile, caile respiratorii , sa-ti treaca durerile, febra cu Larofen Plus Ibuprofen, cum combate eficient durerea si indispozitiile de raceala si gripa. Prospect : Informatii pentru utilizator Larofen Plus Ibuprofen, 200 mg/30 mg, comprimate filmate Ibuprofen/Clorhidrat de pseudoefedrină Compoziţie Ficare comprimat filmat conţine 200 mg ibuprofen, 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină şi excipienţi: lactoză super tab spray-dried, amidon de porumb, stearat de magneziu, talc, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu coloidal anhidru, Opadry II Blue Grupa farmacoterapeutică Decongestive nazale de uz sistemic, simpatomimetice, pseudoefedrină în combinaţii, codul ATC: R01BA52. Indicaţii terapeutice Larofen Plus este indicat ca antiinflamator, …

Citeste mai multProspect Larofen Plus Ibuprofen