Prospect Requip Modutab

PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR  Requip Prospect -Modutab 2 mg comprimate cu eliberare prelungită Requip -Modutab 4 mg comprimate cu eliberare prelungită Requip -Modutab 8 mg comprimate cu eliberare prelungită  Ropinirol Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect înainte de a începe să utilizaţi acest medicament. –       Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi. –       Dacă aveţi orice întrebări suplimentare, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. –      Acest medicament a fost prescris pentru dumneavoastră. Nu trebuie să-l daţi …

Citeste mai multProspect Requip Modutab

Fluanxol Prospect

Prospect Fluanxol

PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR   Fluanxol Depot 20 mg/ml soluţie injectabilă   Flupentixol decanoat   Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect înainte de a începe să utilizaţi acest medicament. –                Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi. –                Dacă aveţi orice întrebări suplimentare, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. –          Acest medicament a fost prescris pentru dumneavoastră. Nu trebuie să-l daţi altor persoane. Le poate face rău, chiar dacă au aceleaşi simptome cu ale dumneavoastră. –          …

Citeste mai multProspect Fluanxol

Prospect Panadol Extra

Panadol Extra comprimate filmate Prospect pentru Panadol utilizator Va rugăm să citiţi cu atenţie acest prospect înainte de a utiliza Panadol Extra. Dacă aveţi întrebări, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. Păstraţi acest prospect. Poate veţi avea nevoie să-l citiţi încă o dată. Ce conţine acest ambalaj? Un comprimat filmat conţine paracetamol 500 mg, cafeină 65 mg şi excipienţi; Nucleu; amidon de porumb, amidon pregelatinizat, polividonă, sorbat de potasiu, talc, acid stearic, croscarmeloză sodică; film; hipromeloză, triacetat de glicerol. Cutie cu …

Citeste mai multProspect Panadol Extra

Prospect Coldrex Maxgrip

Coldrex MAXGRIP, comprimate Paracetamol/Clorhidrat de fenilefrină/Terpinhidrat Acid Ascorbic/Cofeina Vă rugăm să citiţi cu atenţie acest prospect. 1 Compoziţie COLDREX MAXGRIP 1 comprimat conţine: paracetamol 500 mg, cofeină 25 mg, clorhidrat de fenilefrină 5 mg, terpinhidrat 20 mg, acid ascorbic 30 mg şi excipienţi: amidon pregelatinizat, amidon de porumb, polividonă, sorbat de potasiu, laurilsulfat de sodiu, Eurocol sunset yellow (E110),acid stearic, talc. 2 Grupa farmacoterapeutica: paracetamol, combinaţii, exclusiv psiholeptice. 3 Indicaţii terapeutice COLDREX MAXGRIP Răceală comună, gripă, stări febrile, inclusiv cefalee, …

Citeste mai multProspect Coldrex Maxgrip

Prospect Ciprofloxacina

PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR Ciprofloxacina Prospect Alkaloid 250 mg, comprimate filmate Ciprofloxacină Ciprofloxacina Alkaloid 500 mg, comprimate filmate Ciprofloxacină Compoziţie Ciprofloxacina Alkaloid 250 mg, comprimate filmate Un comprimat conţine ciproflaxacină 250 mg sub formă clorhidrat de ciprofloxacină şi excipienţi: amidon de porumb, celuloză microcristalină, stearat de magneziu, crospovidonă, dioxid de siliciu coloidal anhidru, gelatină, hipromeloză, macrogol 4000, dioxid de titan (E 171). Ciprofloxacina Alkaloid 500 mg, comprimate filmate Un comprimat conţine ciproflaxacină 500 mg sub formă clorhidrat de ciprofloxacină şi …

Citeste mai multProspect Ciprofloxacina

Prospect Uroflow

UROFLOW  1, comprimate filmate, 1 mg UROFLOW  2, comprimate filmate, 2 mg  Hidrogenotartrat de tolterodină PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR  Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect înainte de a începe să utilizaţi acest medicament. –    Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi. –    Dacă aveţi orice întrebări suplimentare, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului. –    Acest medicament a fost prescris pentru dumneavoastră. Nu trebuie să-l daţi altor persoane. Le poate face rău, chiar dacă au aceleaşi simptome …

Citeste mai multProspect Uroflow

Requip comprimate Prospect

Prospect Requip comprimate

Prospect: Informatii pentru utilizatori   REQUIP 0,25 mg   comprimate filmate REQUIP 1 mg comprimate filmate REQUIP 2 mg comprimate filmate   REQUIP 5 mg comprimate filmate   Compoziţie   Requip 0,25 mg, comprimate filmate Un comprimat filmat contine ropinirol 0,25 mg sub forma de clorhidrat de ropinirol şi excipienţi: nucleu: lactoza monohidrat, celuloza microcristalina, croscarmeloza sodica A, stearat de magneziu; film: Opadry OY-S-9603 White [dioxid de titan (E 171), hidroxipropilmetilceluloza, polietilenglicol 400, polisorbat 80]. Comprimate filmate, pentagonale, de culoare …

Citeste mai multProspect Requip comprimate

Prospect Nevralgistop – Dureri de Cap Articulare Dentare

Nevralgistop este indicat pentru tratamentul simptomatic de scurtă durată al durerilor de intensitate uşoară până la moderată, cu diferite localizări: dureri de cap, dureri dentare, dureri musculare, dureri articulare, dureri menstruale şi tratamentul stărilor febrile. Prospect Nevralgistop Acid acetilsalicilic/paracetamol/cafeină anhidră Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru dumneavoastră. Acest medicament este disponibil fără prescripţie medicală. Cu toate acestea, este necesar să luaţi Nevralgistop comprimate, cu atenţie, pentru a obţine cele mai bune rezultate. …

Citeste mai multProspect Nevralgistop – Dureri de Cap Articulare Dentare

Intotdeauna consultati un medic sau farmacist inainte de a lua orice fel de pastila