Tag Archives: stari febrile

Prospect Antinevralgic Analgezic Dureri Stari Febrile

 Indicaţii terapeutice

Tratament dureri de intensitate medie cu diferite localizări (cefalee, migrene, nevralgii, dentalgii, mialgii, artralgii, dureri postoperatorii). Stări febrile Dismenoree

ANTINEVRALGIC – Prospect pentru utilizatori

Comprimate

Compoziţie

Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 150 mg, cafeină 20 mg şi excipienţi: lactoză monohidrat, povidonă K 30, amidon glicolat de sodiu, acid stearic, amidon de porumb, celuloză microcristalină, dioxid de siliciu coloidal anhidru, amidon pregelatinizat, p-hidroxibenzoat de propil (E 216), p-hidroxibenzoat de etil (E 214). Continue reading Prospect Antinevralgic Analgezic Dureri Stari Febrile

Prospect Refen retard

 Prospect : Informatii pentru utilizator

Prospect REFEN Retard

 Comprimate filmate cu eliberare prelungită, lOOmg

Compoziţie:

Un comprimat filmat cu eliberare prelungită conţine diclofenac sodic 100 mg şi excipienţi: nucleu – zahăr pudră, alcool cetilic, dioxid de siliciu coloidal anhidru, talc, polividona K25, stearat de magne­ziu; film: hipromeloză, dioxid de titan (E 171), talc, polisorbat 80, polietilenglicol 6000, Cochenillrot lack (E 124), Braunlack (E 110 + E 122 + E 151, FD & C Yellow No. 6 (E 110)).

Grupa farmacoterapeutică: antiinflamatoare şi antireumatice nesteroidiene; derivaţi ai acidului ace­tic şi substanţe inrudite.

Continue reading Prospect Refen retard

Prospect Ephimigrin -Mialgii Analgezic Antipiretic

Afla ACUM cum poti sa te tratezi urgent  de mialgii, cefaleee, nevralgii, migrene , simplu si repede cu medicamentul ce contine acidul acetilsalicilic si merge direct la tinta.

PROSPECT: INFORMATII PENTRU UTILIZATOR

Ephimigrin PROSPECT, comprimate cu acidul acetil

salicilicpentru mialgii, cefalee, migrene

Cititi cu atentie si in intregime acest prospect, deoarece el contine informatii importante pentru dumneavoastra.

Acest medicament este disponibil fara prescriptie medicala. Cu toate acestea, este necesar sa luati Ephimigrin, cu atentie, pentru a obtine cele mai bune rezultate.

– Pastrati acest prospect . S-ar putea sa fie necesar sa-l recititi.

– Intrebati farmacistul daca aveti nevoie de mai multe informatii sau sfaturi.

– Trebuie sa va prezentati la medic daca simptomele dumneavoastra se inrautatesc sau nu se imbunatatesc dupa 3 zile.

– Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa

nementionata in acest prospect, va rugam sa-i spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Continue reading Prospect Ephimigrin -Mialgii Analgezic Antipiretic

Prospect Aspirin

ASPIRIN

aspirin prospect
aspirin prospect

PROSPECT: INFORMAŢII PENTRU UTILIZATOR

comprimate a 500 mg

Acid acetilsalicilic

Compoziţie

Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 500 mg şi excipienţi: celuloză pulbere, amidon de porumb.

 Grupa farmacoterapeutică: analgezice, analgezice şi anti- piretice, derivaţi de acid salicilic şi combinaţii.

Continue reading Prospect Aspirin

Prospect Fascorem

Prospect: Informatii pentru utilizatori

 

Fascorem, comprimate


Compoziţie

Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 200 mg, paracetamol 200 mg, fenobarbital 25 mg, cafeină
anhidră 25 mg, fosfat de codeină hemihidrat 10 mg şi excipienţi: amidon de porumb ,amidon glicolat
de sodiu, lactoză monohidrat, povidonă K 30, dioxid de siliciu coloidal, talc, acid stearic.

Continue reading Prospect Fascorem